niedziela, 17 lipca 2011

POMPKI - trening całościowy

   
 Pompki są jednym z najpopularniejszych ćwiczeń, fizycznych. Są doskonałe do budowy takich partii mięśniowych jak:
-mięśnie piersiowe,
-mięsień trójgłowy ramienia,
-mięsień naramienny,

-mięsień kruczo-ramienny.
w tym również mięśni brzucha, pośladków.

      Pompki są treningiem zarówno siłowym jak  i wytrzymałościowym. Ich główną zaletą jest to, że nie wymagają żadnego sprzętu i mogą być wykonywane w każdym miejscu oraz to, że są niezwykle skuteczne.  Twoja siła i wytrzymałość wzrosną niepomiernie jeśli będziesz systematycznie robić pompki. Dodatkowo, jeżeli zechcesz, będziesz mógł‚ utrzymywać wspaniałą sylwetkę i doskonałe samopoczucie przez długie lata ćwicząc pompki regularnie. Zajmie ci to kilka minut dziennie a rezultaty mogą być naprawdę satysfakcjonujące w niedługim czasie. Twoja siła i wytrzymałość będą się poprawiać z dnia na dzień.
      Jeśli podczas robienia pompek będziesz zmieniał szerokość rozstawienia rąk i wysokość, na jakiej oprzesz swoje stopy, możesz wykonać trening praktycznie wszystkich górnych partii Twojego ciała. Trening pompek powinien wyglądać następująco; 3 serie razy maksymalna ilość powtórzeń jeśli robisz pompki klasyczne lub maksymalna ilość powtórzeń i trzy  techniki.

  • Pompka klasyczna ; Ustaw dłonie dokładnie pod barkami. Tułów, biodra i nogi tworzą jedną linię. W porównaniu z innymi wariantami, tu najmocniej pracują mięśnie piersiowe a więc budujemy tym sposobem klatę.
  • Dłonie wąsko ; Ustaw dłonie węziej niż szerokość barków. Łokcie wystaw na zewnątrz. Mocno pracuje środkowa część klatki. Ten wariant pomaga odseparować od siebie mięśnie piersiowe. 
  • Dłonie szeroko ; Rozstaw szeroko dłonie. Rozciągasz mięśnie klatki. Dzięki temu pracujesz nad jej szerokością.
  • Nogi w górze; Oprzyj palce stóp na podwyższeniu (ławka do ćwiczeń, krzesło, piłka). Mocniej pracuje dolna część klatki i barki, które muszą stabilizować sylwetkę opartą tylko na palcach stóp.
  • Na podwyższeniu ; Oprzyj dłonie na podwyższeniu. Idealny sposób, by "dopompować" mięśnie po zrobieniu maksymalnej ilości powtórzeń w innych wariantach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz